داکت اسپلیت اینورتر یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست ؟

نوشته شده در 16 بهمن 97 / توسط iranductsplit

داکت اسپلیت اینورتر : اگر در حال بررسی یک سیستم تهویه مطبوع جدید و کارآمد و کم هزینه هستید ممکن است بدانید که بهتر است دنبال یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی با یکی از سیستم های جدید بدون صدا و فوق کم مصرف باشید ، پاسخ این است که به وضعیت شخصی شما بستگی دارد .

اما نگران نباشید ما عوامل اصلی و فاکتور های اصلی را در زیر ذکر کرده ایم که هنگامی که آنها را مطالعه می کنید باید بتوانید به راحتی آن را درک و قادر به تصمیم گیری درمورد انتخاب کدام سیستم باشید .

ابتدا به توضیح کامل و تخصصی سیستم می پردازیم :

داکت اسپلیت چیست ؟

داکت اسپلیت اینورتر یا همان سیستم تهویه مطبوع کانالی یک سیستم جدید در صنایع تهویه مطبوع می باشد که از ساختار و دیافراگم کوچک دیجیتال طراحی و ساخته شده است که در زیر به شفاف سازی کامل پروسه یک سیستم داکت اسپلیت خواهیم پرداخت :

داکت اسپلیت یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست ؟

یک سیستم تهویه مطبوع کوچک یا مینی سیستم تقسیم شده بسیار شبیه یک سیستم تهویه مطبوع مرکزی است که هر دو آنها را از دو واحد تشکیل شده اند . یک یونیت خارجی که که نام آن کندانسور می باشد و در خارج از خانه قرار می گیرد و یک یونست داخلی که نام آن اواپراتور هوا که وظیفه آن توضیع کامل هوا ( سرمایش و گرمایش ) می باشد که در داخل خانه قرار می گیرد . خنک کننده بین این دو واحد خارجی و داخلی عبور میکند که گرما را از داخل خارج و سرمایش را به واحد داخل منتقل و آزاد می کند .

اگر شما در مورد دکوراسیون منزل خود بسیار خاص هستید یک سیستم مرکزی تهویه مطبوع بوش انتخاب خوبی برای شما می باشد که متخصصین و کارشناسانان روش های بسیار نوآورانه را برای مخفی کردن آنها پیدا کرده اند .

چگونه تصمیم بگیریم کدام سیستم تهویه مطبوع برای شما مناسب است ؟

در اینجا برخی از سوالاتی که مشتریان از ما می پرسند و ما آنها را به طور جامع جمع آوری کرده تا شما را در راستای کمک و تصمیم گیری بهتر راهنمایی کنند که کدام سیستم بهترین نوع و مناسب خانه و محل کار شماست

داکت اسپلیت یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست ؟

1 : آیا منزل شما مناسب احداث سیستم داکت اسپلیت اینورتر یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی می باشد ، این تصمیم گیری اصلی برای اکثر مردم ثابت است . شما در این حالت باید تصمیم بگیرید که آیا قادر و تمایل به ایجاد یک سیستم جدید و کارآمد هستید یا از استفاده از یک سیستم سنتی ؟

اگر هیچ مجوزی برای ایجاد و نصب این سیستم در منزل خود را ندارید از ابتدا باید بگوییم که هزینه شما به مراتب 5 برابر کمتر خواهد بود و ساختار و هزینه کمتری در پی خواهد داشت .

2 : آیا اصلا به تهویه مطبوع خود در خانه نگاه می کنید ؟ آیا زیبایی آن برای شما مهم است ؟

داکت اسپلیت یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست ؟

هنگانی که در شما در داخل خانه هستید این نوع سیستم مرکزی نامریی و پنهان است که برای برقرار کردن این دو سیستم نیاز به کانال هایی در زیر سقف می باشد که به همان اندازه شیک به نظر می رسد و نهایتا چیزی برای دیدن وجود نخواهد داشت چون همه سیستم های داخلی پنهان و مخفی خواهند ماند.

3 : آیا شما حساس به سروصدا هستید ؟ به عنوان یک قاعده کلی سیستم های داکت اسپلیت اینورتر بدون صدا و ساکت تر هستند اگر سطح سروصدای یونیت خارجی برای شما اهمیت دارد ابتدا از تکنسین خود برای صدای نویز (در دسی بل) برای هر سیستمی که می خواهید اجرا کنید بپرسید برخی از سیستم های تهویه مطبوع پر سر و صداتر وبرخی از سیستم های مرکزی بسیار آرام تر و کم صدا تراند .

4 : بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید چقدر است ؟

یک سیستم تهویه مطبوع ساده و بدون تهویه مناسب می تواند از یک یا دو میلیون تومان شروع شود اما اگر شما نیاز به یک سیستم یا چند واحدداخلی دارید یا تمایل به خرید بالاترین مدل با بهترین بهروری هستید می توانید ببشتر تحقیق کنید و بپرسید به طور کلی سیستم های مرکزی تهویه مطبوع اینورتر داکت اسپلیت گران تر هستند گرچه بعضی از سیستم های دیواری و سنتی با کمترین کارایی ارزان تر و پر مصرف تر اند .

متاسفانه ما در اینجا نمیتوانیم قیمت های دقیق را درج و به چاپ برسانیم

زیرا در صنعت و تولید سیستم های تهویه مطبوع محدوده عظیمی از قیمت و کیفیت وجود دارد که بررسی آن بی معنی است و همچنین با توجه به توسعه و تولید انبوه با توجه به کیفیت کلی اجناس قسمت های متفاوتی را میتوانیم مشاهده نماییم همچنان گاهی اوقات ما یک رویداد خاص یا تخفیف داریم که باعث کاهش قیمت ها می شود . داکت اسپلیت اینورتر چیست ؟

اما خبر خوب این است که ما می توانیم با معرفی سیستم هایی که هزینه مصرفی انرژی آنها در ماه کمتر از یکصد هزار تومان می باشد و همچنین کیفیت قطعات و شرکت سازنده و بهروری و راندمان عالی دستگاه را به شما پیشنهاد دهیم .

داکت اسپلیت یا سیستم تهویه مطبوع مرکزی چیست ؟

5 : اهمیت مصرف انرژی برای شما چقدر است ؟

در ابتدا باید به این نکته توجه کنیم که فاکتور اصلی برای کاهش مصرف انرژی یک سیستم تهویه مطبوع با کیفیت عالی بستگی به کیفیت کمپرسور و کیفیت کانال و طریقه نصب صحیح ، کشور و کارخانه سازنده معتبر نقش بسیار مهمی در کمک به یک سیستم مرکزی داکت اسپلیت اینورتر برای دستیابی به پتانسیل وکارایی بالاتر و کاهش مصرف انرژی آن بازی می کند .

داکت اسپلیت اینورتر بوش

به طور مثال اگر مجرای یک هواپیما به خوبی طراحی شده باشد پرخش بیش از حد و یانشت هوا داشته باشد و قسمت های آن بدرستی مهروموم نشده باشد کارایی یک سیستم مرکزی کاهش می یابد و از نظر کیفیت نصب و نحوه صحیح نصب و همچنین تخصص کافی تکنسین برای نصب یک سیستم مانند اتصال کابل دو یونیت به همدیگر و اطمینان از سطح مناسب مبرد ، سطح کارایی واحد خارجی در فضای باز و عوامل موثر دیگر بر سیستم را می توان اشاره کرد .

مزایا و معایت استفاده از داکت اسپلیت اینورتر

شرکت هوای پاک ایران واردکننده انحصاری سیستم های تهویه مطبوع اینورتر بوش و داکت اسپلیت اینورتر بوش در ایران با کادری کاملا تخصصی و کارآزمده و مشخص در امر واردات محصولات شرکت بوش که سازنده سیستم های بسیار عالی و با کیفیت و کم مصرف در ایران می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *