داکت اسپلیت چیست و چه مزایایی دارد ؟

داکت اسپلیت چیست و چه مزایایی دارد ؟ زمانی که بحث سیستم های سرمایشی و گرمایشی می شود شما چندین انتخاب خواهید داشت . چندتا از مورد استفاده ترین گزینه عبارتند از :

  • کولر گازی دیواری
  • کولرگازی سقفی و پنجره ای
  • داکت اسپلیت

شما می توانید با توجه به نیاز خود یکی از این موارد را انتخاب کنید . در ادامه این مطلب مزایا و معایب هر کدام از انها را توضیح خواهم داد . امروزه بسیاری از مالکان منازل بین انتخاب کولرگازی دیواری و داکت اسپلیت مردد هستند . استفاده از هر کدام بنا به شرایط محیطی شما می باشد .

داکت اسپلیت چیست ؟

در پاسخ به این سوال به زبان ساده می توان گفت داکت اسپلیت در واقع همان کولرگازی می باشد با این تفاوت که در کولرگازی یونیت داخلی به صورت دیواری یا سقفی روکار اجرا و قرار داده می شود اما یونیت داخلی داکت اسپلیت به صورت توکار و درون سقف کاذب تعبیه و قرار داده می شود و سپس با کانال کشی به اتاق ها و مکان های مختلف محیط متصل شده و هوای تازه را منتقل خواهد کرد .

عملکرد داکت اسپلیت در یک منزل مسکون

داکت اسپلیت اینورتر یک کنترل کامل از مدیریت دمای تمام محیط را به شما ارائه می دهد که توسط آن می توانید دمای تمامی بخش ها و اتاق های خود را تنظیم کنید . اگر شما چندین اتاق دارید و می خواهید در طول تابستان این اتاق ها را خنک نگه دارید یا برعکس می خواهید در طول زمستان گرم نگه دارید استفاده از داکت اسپلیت می توانید برای شما بسیار کاربردی باشد .

داکت اسپلیت چیست و چه مزایایی دارد ؟